Broušení parket Praha

Naše firma působí zejména v Praze a Středočeském kraji, ale nebráníme se ani výjezdům mimo tyto oblasti, které jsou poměrně časté. Zákazníky, kteří bydlí ve větší vzdálenosti od nás, přesvědčily reference a hlavně zkušenosti rodiny či známých. A protože broušení je hodně specifická činnost, kterou neumí spousta firem provádět správně, rozhodli se oslovit přímo naši firmu. Broušení parket Praha a okolí – zaručíme vám perfektní kvalitu a preciznost.

Správné broušení parket je nezbytný základ při renovaci parketové podlahy

Pokud nemáte správně vybroušenou starší podlahu, stále vás budou trápit špatné výsledky. Důležitá je také následná ochrana podlahy špičkovými laky, oleji či voskem. Bohužel pokud podceníte tuto ochranu a někde vzniknou např. fleky, musí se celá podlaha přebrousit kompletně znovu a nanést kvalitnější prostředky na její ochranu.

parketová podlaha

Podstatné chyby při renovaci podlahy

Parketovou podlahu je nutné brousit v několika fázích. Některé firmy přechází od hrubého broušení hned k jemnému, což je chyba. Na podlaze mohou zůstat viditelné drobné rýhy po broušení  a zřejmě nedosáhnete dostatečně hladkého povrchu. Mezi hrubým a jemným broušením je třeba přidat mezistupeň střední broušení, které odstraní stopy po hrubém broušení. Teprve potom by mělo přijít na řadu jemné broušení. Na přání lze nakonec použít ještě extra jemné broušení podlahy, které minimalizuje zvedání vláken dřeva a celková renovace parket je hotová.