Překládka parket Praha a okolí

Spousta zákazníků si přeje přeskládat původní parketovou podlahu tak, aby nevrzala. Bohužel tím moc neušetří. Každá třetí parketa je přibitá hřebíky a při jejím odstraňování z původní podlahy ji kvůli tomu nelze zachránit. Zničí se také okrajové parkety, takže ve výsledku můžeme zachránit tak polovinu parket. Ty zničené samozřejmě dokážeme nahradit novými, u těch je ale problém, že do původní podlahy vzhledově nezapadají – mají jinou barvu a jiný povrch. Zachráněné parkety je zase potřeba pořádně očistit, zejména pera a drážky musí být úplně čisté. Pokud se správně neočistí, vznikají mezi nimi nevzhledné mezery. Pokud má zákazník navíc parkety nestandardních rozměrů, tak se tato překládka už vůbec nevyplatí. Parkety se musí totiž dělat na zakázku, což se značně prodraží a je to i časově náročnější.

Obecně přeskládání parketové podlahy nedoporučujeme, protože je vždy nutné dodat i parkety nové, které mají odlišnou kresbu dřeva. U těch starých jdou zase vidět vytmelené spáry. Navíc pokládání starých parket je mnohem náročnější, než pokládka nových. Staré parkety se musí více čistit, více brousit a tmelit. To všechno cenu navyšuje.

Dokládka parket V Českém Brodě

Staré parkety na dehtu či asfaltu

Parkety na dehtu je skoro nemožné očistit, protože dehet je mastný a proniká i dovnitř dřeva.  Lepidlo tedy na něj správně nechytne a stává se to, že do roka se parkety opět uvolní a investice je pryč. Nejlépe je se takovýchto parket zcela zbavit.

Parkety na asfaltu jsou na tom poněkud lépe, používají se na ně speciální stěrky, které podlahu drží, nebo – pokud je to možné – se může podlaha vyrovnat pomocí OSB desek.

Srovnání cen při pokládce nové podlahy a přeskládání té původní

Broušené parkety v Českém Brodě

Pro představu: pokládka nové podlahy v pokoji o rozměrech 20m2 vyjde na 31.050 Kč, přičemž je cena a doprava již v ceně. Součástí ceny jsou: parkety dub, 7x40cm o síle 22mm, pokládka, lepidlo, vybroušení, tmel, leštění, 3x lak a lišty z masivu.

Přeskládání starých parket v tomtéž pokoji vyjde na 27.750,- Kč s DPH a dopravou v ceně. Není zde ale započítáno trhání a čištění parket. Součástí ceny je 10m2 nových parket – parkety dub, 7x40cm o síle 22mm, pokládka, lepidlo, vybroušení, tmel 2x, leštění, 3x lak a lišty z masivu.

Tím pádem se ani při přeskládání starých parket moc neušetří a výsledek nebývá zrovna uspokojivý.