Pokládka dřevěných masivních podlah

Podlahy z masivního dřeva se pokládají na rošt, OSB desky, na beton či plovoucím způsobem pomocí sponek. Pokud se rozhodnete pro pokládku na rošt, lze ještě před zaklopením roštu dřevěnou podlahou vyplnit prázdné prostory mezi roštem a latěmi tepelným izolantem. Rošt je třeba srovnat a ukotvit a vzdálenost mezi latěmi by měla být vždy menší, než 25-násobek tloušťky podlahy. Klínky mezi stěnou a první řadou prken by měly být od sebe vzdáleny minimálně 15 milimetrů.

Pokládka podlahy z masivu celoplošným lepením

Zvolený podklad je potřeba dobře napenetrovat a poté použít lepidlo. Nanášíme jej pouze na takovou plochu, kterou stihneme ihned zaklopit prkny. Pokud bychom je dobře nepřilepili, podlaha by mohla začít vrzat. V případě pokládky na rošt, na OSB desky nebo upevnění prkna hřeby nebo vruty, je nutné ponechat podél stěn asi centimetrovou mezeru. Lepidlo je třeba nechat vyzrát – podle typu několik hodin nebo i několik dní. Pokud si přejete nalepit podlahu přímo na beton, je nejlepší volbou zavolat si na to odborníky, protože je nutné dodržení určitých technologických zásad. Také můžete využít renovaci parektové podlahy.

prkenná podlaha - Praha

Pokud si na pokládku troufáte sami, ať už na jakýkoliv podklad, důrazně doporučujeme se poradit s podlaháři. V případě, že v podlaze chcete mít zabudované podlahové topení, kontaktujte také topenáře. V každém případě vždy doporučíme svěřit tuto práci raději odborným pracovníkům, abyste nemuseli za čas celou podlahu zakládat znovu. Naše firma působí zejména v Praze a Středočeském kraji, ale po domluvě jsme schopni přijet i do vzdálenějších míst.